Atak DDoS na nc+

19 lutego miał miejsce atak DDoS na infrastrukturę nc+. Przez to nie można było zobaczyć rozgrywek Ligi Mistrzów, zalogować się do serwisu moje nc+ oraz zamówić dostęp do kanałów i serwisów pay-per-view Polsat Sport Premium. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale również wydłużeniu uległ czas oczekiwania na połączenie z infolinią nc+. Piłkarze jak by to przewidzieli. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 0-0.


Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

W naszej stałej rubryce kolejna informacja o wycieku danych o którym pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Zdnet.com informuje, że za wyciekiem stoi hacker (bądź grupa) o wdzięcznej ksywce Gnosticplayers. Motywacja dla działania bardzo jasna – cytuje: “Moje dwa główne cele to: Kasa oraz upadek Amerykańskich świń”
Chyba Gnosticplayers też są rozczarowani brakiem Oskara dla “Zimnej Wojny”.


Tydzień bez wycieku tygodniem straconym – Sosnowiecka KMP kontratakuje

Niezwykły wprost przypadek wykonania “szpagatu na psiarni”- jak to mówi się na dzielni.

Jak informuje crn.pl 22 lutego w Sosnowcu w komendzie miejskiej policji doszło do wycieku danych – 247 formularzy statystycznych służących rejestracji zdarzeń przestępstw drogowych. Dokumenty dotyczyły lat 2009-2016 i zawierają dane osobowe, imiona, nazwiska, numery PESEL, adresy i opisy zdarzeń. Nieznany sprawca wysłał powyższe informacje do Komendy Głównej Policji.

Tym samym ustanawiając kolejny rekord w “strzelaniu z ucha”. Ponieważ za przestępstwo związane z ukryciem, usuwaniem dokumentów i rozporządzaniem nimi w sposób nieuprawniony, grozi odpowiedzialność karna do lat dwóch. Ciekawe czy doniesienie na samego siebie będzie okolicznością łagodzącą.

Podziel się z innymi tym artykułem!