Wpadka LOT-u!

Tym razem nie chodzi o spóźnienie samolotu, ale o poważniejszą wpadkę. Rzuciły się na nią wszystkie media, każde poświęciło szpaltę lub posta. Otóż wyszło na jaw, że Lot (a raczej pracownicy) nabrali się na włamanie socjotechniczne. Strata niebagatelna 2,6 mln złotych. Szczerze współczujemy, ale mamy przekonanie graniczące z pewnością, że wyłudzenia „na fakturę” będą się pojawiać coraz częściej.


Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Tym razem dotyczy jednej z fajniejszych kapel początku lat 2000- Radiohead wydał/upublicznił 18 godzin materiału nagranego przez zespół w latach 1995–1998. Czyli z czasów OK Computer. Jest to odpowiedz na szantaż hackera, który żądał 150 000 dolarów za nie upublicznienie nagrań.


Yubico wymienia niektóre YubiKey-e.

Yubico poinformowało, że planuje zastąpić niektóre sprzętowe klucze bezpieczeństwa ze względu na lukę w oprogramowaniu, która zmniejsza przypadkowość kluczy kryptograficznych generowanych przez urządzenia. Produkty, których dotyczy problem, obejmują modele z serii YubiKey FIPS, linię kluczy uwierzytelniających YubiKey certyfikowanych do użytku w sieciach rządowych USA (i innych) zgodnie z federalnymi standardami przetwarzania informacji (FIPS).

Podziel się z innymi tym artykułem!