Alfa i Beta w Warszawie

13 i 14 lutego odbyła się w Warszawie konferencja poświęconej problematyce pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Brali w niej udział przedstawiciele 62 krajów. W Warszawie wprowadzono w tym czasie alarm o poziomach Alfa i Beta. Generalnie dla mieszkańców stolicy nic się nie zmieniło, ludzie wrócili z zimowych ferii więc korki były takie jak zawsze.


Zaatakowane witryny polskich urzędów – Hakerska odpowiedź na konferencję bliskowschodnią w Warszawie

Zaufana Trzecia Strona opisała atak na polskie strony, który potencjalnie mógł być odpowiedzią na odbywającą się w Polsce konferencje bliskowschodnią. Podobno za atakiem stała grupa potrójnego A: antysyjonistyczna, antyamerykańska, antysaudyjska. (my w redakcji Hacka jesteśmy bardziej AA niż AAA) Zatakowane strony to:

  • pch24.pl – Polonia Christiana, portal prawicowy,
  • wroc.uzs.gov.pl – wrocławski oddział Urzędu Żeglugi Śródlądowej,
  • cossw.pl – Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej,
  • pism.pl – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Już się obawialiśmy że ten tydzień nie przyniesie wycieku danych psując nam tak wdzięcznie brzmiący podtytuł a tu taka perełka. Około 617 milionów kont online skradzionych z 16 zhakowanych stron internetowych jest w sprzedaży od 11 lutego w Darknecie. Baza do kupienia za około 20 000 $ w Bitcoin, z cyber-souk Dream Market, zlokalizowanego w sieci Tor.

Podziel się z innymi tym artykułem!