Witajcie. W Polsce powstaje co raz więcej świetnych serwisów poświęconych bezpieczeństwu IT. Wiele z nich koncentruje się na newsach, przydatnych informacjach dla „przeciętnego Kowalskiego”. Niestety brak skondensowanej i kompleksowej wiedzy z obszaru bezpieczeństwa w firmach.

Środowiska IT w dużych organizacjach stale się powiększają. Przybywa danych, urządzeń, rozbudowuje się sieć. Powstają nowe aplikacje, model biznesu zmienia się na cyfrowy. Działy audytu i bezpieczeństwa, analizy ryzyka stają przed pytaniami jak w dobie mobilności, otwartej komunikacji zapewnić najwyższe standardy działania.

Jednocześnie użytkownicy starają się wypróbować na ile swobody pozwala architektura IT organizacji, bo przecież jest tyle ciekawych tematów „Jak przeczytać pocztę kolegi z pokoju?”, „Jak zdobyć dowolne uprawnienie do zasobu?”, „Jak ukryć swoje działanie przed przełożonym?” W filmach i w artykułach pokażemy przykłady „white hackingu”, ostrzegając o najpopularniejszych hackerskich trickach i narzędziach.

Ale na poważnie- nie tylko będziemy pisać i filmować jak hakować w „środowisku korpo”. Kapitan Hack jest serwisem, który skupia się na wyzwaniach i zagrożeniach związanych z bezpieczeństwem w tym bezpieczeństwem informacji w dowolnej, rozległej organizacji. Chcemy pokazywać nie tylko problemy, nie tylko straszyć zagrożeniami, ale przede wszystkim wskazywać na rozwiązania: narzędzia, najnowsze technologie, pomysły i trendy dotyczące pracy działów bezpieczeństwa, ochrony informacji, oraz działów Compliance i Analizy Ryzyka.

Podziel się z innymi tym artykułem!