Porno na rządowych stronach

Uwagę większości mediów także tych ogólnopolskich przykuł fakt, że na stronach dawniej administrowanych i porzuconych przez MF, przez jakiś czas zamiast informacji o loterii paragonowej można było obejrzeć treści dla dorosłych. Kompletnie nie zamierzone acz interesujące zróżnicowanie kontentu. Co ciekawe i godne pochwały dział bezpieczeństwa uporał się z problemem w około godzinę.


Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Oczywiście najsłynniejszym wyciekiem w tym tygodniu był wyciek z kamer ochrony w Biedronce. Pani Prezydent pewnego miasta kupowała alkohol. Sprawa doczekała się poselskich interwencji, dyskusji o prywatności, oświadczeń w mediach społecznościowych. Szkoda, że sprawa szybko ucichnie gdyby przerodziła się w ogólnopolską dyskusję nareszcie moglibyśmy ustalić standard dotyczący ilości coli potrzebnej na “zapitkę”.


Krajobraz bezpieczeństwa na CERT.pl

Interesujący artykuł na cert.pl. Analiza zgłoszeń i incydentów w 2018 roku. Odnotowano 17,5% więcej incydentów w stosunku do 2017 roku. Najwięcej zarejestrowanych zdarzeń dotyczyło phishingu, złośliwego oprogramowania oraz spamu.

Podziel się z innymi tym artykułem!