Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Wyciek, tym razem dotyczy bazy danych w Chinach. Zawiera dane osobowe ponad 1,8 miliona kobiet, w tym ich numery telefonów, adresy i kryterium o nazwie „BreedReady” (czyli najprawdopodobniej gotowość do posiadania dzieci).

Średni wiek kobiet w bazie danych wynosił 32 lata, przy czym najmłodsza ma 15 lat. Prawie 90% wpisów zostało zdefiniowanych jako „singielki”, a 82% kobiet mieszka w Pekinie. Wyciek odkrył Victor Gevers, holenderski ekspert internetowy z grupy non-profit GDI.Foundation. Na dowód opublikował serię zrzutów ekranu.


Korea Północna omija sankcje za pomocą cyberprzestępczości?

Według rocznego raportu panelu ekspertów podlegających Radzie Bezpieczeństwa USA, Korea Północna wykorzystała cyberataki i technologię blockchain do obejścia sankcji gospodarczych i uzyskania waluty obcej.
Pyongyang zgromadził około 670 milionów dolarów w walucie zagranicznej i wirtualnej dzięki akcjom cyberprzestępców, wykorzystując technologię blockchain do ukrycia swoich poczynań. Po raz pierwszy panel podał szczegółowe informacje na temat sposobu, w jaki Korea Północna pozyskuje obcą walutę. Ataki trwają od 2015 do 2018 roku.


“admin123” zabezpieczało Kartę Krakowską?

Według Niebezpiecznika hasło “admin123” zabezpieczało dostęp do części administracyjnej serwisu Karty Krakowskiej. Popularny portal opisuje historie epistolograficzną z odpowiednimi przedstawicielami grodu Kraka. Powątpiewa w procedury i kompetencje. Nigdy za mało o prostych hasłach, pisaliśmy o tym wielokrotnie. Niemniej warto przypomnieć najpopularniejszy trend na tegoroczne hasło: “Monika2019”.

Podziel się z innymi tym artykułem!