Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

12,5 miliona rekordów kobiet ujawniono online na rządowych serwerach Indii. Przyczyną wycieku była źle skonfigurowana MongoDB. Ekspert ds. Bezpieczeństwa z Security Discovery stwierdził, że odkrycia dokonał podczas audytu w marcu – znalazł bazę danych ujawniającą informacje zebrane przez rząd Indii na temat młodych matek. Samo zebranie informacji przez rząd było dozwolone ze względu na restrykcyjne prawa aborcyjne Indii, które ma na celu zapobiegać aborcjom ze względu na płeć dziecka.


Bayer zaatakowany

Jak podał REUTERS, Bayer znalazł zakaźne oprogramowanie w swoich sieciach komputerowych na początku ubiegłego roku. Potajemnie monitorował je i analizował do końca zeszłego miesiąca, a następnie usunął zagrożenie ze swoich systemów. Firma farmaceutyczna oświadczyła, że nie ma dowodu na kradzież danych, choć rzecznik koncernu dodał, że ogólne szkody nadal są oceniane i że niemieccy prokuratorzy wszczęli dochodzenie.
„Ten typ ataku wskazuje na grupę „Wicked Panda” w Chinach, według ekspertów ds. Bezpieczeństwa – dodał rzecznik, powołując się na DCSO, grupę ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego utworzoną przez Bayer w 2015r. z niemieckimi partnerami Allianz, BASF i Volkswagen.


Złośliwe oprogramowanie w rezydencji Trumpa

Jak podał portal tvn24 aresztowano obywatelkę Chin, która Miała przy sobie dysk ze złośliwym oprogramowaniem. Podejrzana bez większych przeszkód przeszła przez punkty kontrolne na terenie prywatnej rezydencji i klubu Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie. Twierdziła, że chce skorzystać z basenu. Departament Sprawiedliwości nie odniósł się do tej pory do sytuacji. W poniedziałek Donald Trump wrócił do Białego Domu po tygodniowym pobycie w Mar-a-Lago.

Podziel się z innymi tym artykułem!