Aresztowanie Juliana Assange

Niewątpliwie informacja ostatniego tygodnia i koniec kolejnego aktu najsłynniejszej historii z wyciekiem wrażliwych informacji w tle. 11 kwietnia brytyjska policja aresztowała Juliana Assange. 6 lat 9 miesięcy i 24 dni po tym jak schronił się w Ekwadorskiej ambasadzie w Londynie. Twórca WikiLeaks trafił do brytyjskiego aresztu. Podobno Ekwador otrzymał zapewnienie, że Assange nie zostanie wydany państwu, w którym obowiązuje kara śmierci. Czyżby krajem ekstradycji miała być Szwecja a nie Stany Zjednoczone?


Awaria Facebooka

14 kwietnia odnotowano problemy z usługami Facebooka, Instagram-a i Whatsup-a. Jest to druga, w krótkim okresie, awaria usług. Przypomnijmy, w marcu wystąpiły problemy, które trwały nawet 24 godziny. Najprawdopodobniej awarie spowodowane są zmianami konfiguracyjnymi a nie “czynnikami zewnętrznymi”.


Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Dwa znaleziska w chmurze Amazona opisali pracownicy firmy UpGuard. Oba związane z Facebook-iem, chociaż przez niego nie zawinione. Pierwszy to baza o wadze 146 GB zawierająca informacje na temat 540 mln ludzi. Drugi to informacje integrowanej z Facebookiem aplikacji At the Pool. W tym przypadku wyciekły dane dotyczące 22 tysięcy ludzi.

Podziel się z innymi tym artykułem!