To Kaspersky to “szkodnik” czy nie?

Przypominamy, że w rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski 13 czerwca 2018 r, produkty Kaspersky Lab są określane jako „niebezpieczne”, a nawet „szkodliwe”. Obecnie Komisja oficjalnie przyznała, że nie posiada dowodów dotyczących problemów związanych z korzystaniem z produktów Kaspersky Lab. Czy to coś zmienia w postrzeganiu rosyjskiego producenta? Raczej wątpię – jak mawiał klasyk.


Kradzieże krypto-waluty

New York Post poinformował, że w ciągu ostatnich 15 miesięcy w amerykańskich portfelach osobistych skradziono ponad 50 milionów dolarów w kryptowalutach, częściowo dzięki nowej technice hakerskiej wykorzystującej przełączane tożsamości kart SIM. Pięciu hakerów w wieku od 18 do 26 lat zostało aresztowanych i oskarżonych o kradzież kryptowalut od początku zeszłego roku.


Szewc bez butów chodzi

A przysłowia mądrością narodów. Jak podaje ZDNet, Izraelskie biura amerykańskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym Verint zostały zainfekowane ransomware. Firma działa globalnie, w Europie ma biura w Holandii, Belgi i Anglii.

Podziel się z innymi tym artykułem!