Jak Facebook walczy z fake newsami?

Ano tak, że rozszerzy swoją sieć niezależnych kontrolerów faktów z udziałem pięciu podmiotów z UE. Obecnie sieć walidacji informacji Facebooka obejmuje 21 sprawdzających treści organizacji partnerskich w 14 językach europejskich. Między innymi z Chorwacji i Litwy.


Jak Huawei pomaga Belgradowi?

Serbia chce korzystać z technologii w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego w swojej stolicy, W tym celu władze miasta postanowiły wdrożyć rozwiązanie Huawei Safe City Solution – system nadzoru obejmujący instalację tysięcy kamer bezpieczeństwa. We wrześniu ubiegłego roku w ogłosiły, że chiński gigant będzie instalował kamery wraz z oprogramowaniem do rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych w 800 lokalizacjach w mieście. Projekt jest częścią umowy o partnerstwie strategicznym, którą serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych podpisało z Huawei w lutym 2017 roku. Obecnie projekt stał się przedmiotem zagorzałych dyskusji w kontekście praw człowieka i ochrony prywatności.


(Na czasie) Jak zabezpieczają się partie polityczne?

The Wired w swoim internetowym wydaniu informuje, że researcherzy z SecurityScorecard pod światłym przewodnictwem Jassona Caseya, dyrektora ds. Technologii przeanalizowali strony partii politycznych w Stanach i Europie. O ile dwie największe partie polityczne w USA stopniowo od 2016 roku podnoszą poziom bezpieczeństwa to analitycy odkryli wiele luk związanych z działaniami małych organizacji po obu stronach Atlantyku. W niektórych nazwach domen powiązanych z jedną z partii brakowało tak zwanych rekordów SPF, które potwierdzają, że wiadomość e-mail pochodząca z danej domeny jest rzeczywiście powiązana z tą domeną. Pomaga to chronić organizacje przed fałszowaniem wiadomości e-mail, w których atakujący sprawiają, że wiadomości e-mail wydają się pochodzić od osób i domen, które ich cele rozpoznają. Nie polecamy ale razem z wyciekiem listy dystrybucyjnej newslettera ciekawa opcja na targetowany atak ?

Podziel się z innymi tym artykułem!