Do oznaczenia tej informacji wykorzystaliśmy śródtytuł, który często pojawia się w naszym cyklu „Zestawienie tygodniowe”, gdzie piszemy o przypadkach wycieku danych wrażliwych w tym również danych osobowych. Przekorność, która często towarzyszy naszym tekstom znalazła niespodziewane pożywienie w opublikowanej wczoraj informacji. Okazuje się, że miesięcznie przeciętnie w ciągu ostatniego roku było zgłaszanych prawie 379 przypadków naruszeń danych osobowych do Prezesa UODO. Od początku RODO w Polsce 4 539!

Takie dane publikuje 30 maja na stronach sam Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Wraz z ta informacją pojawił się istotny dokument: Obowiązki Administratorów związane z naruszeniami ochrony danych osobowych.

Dokument i towarzysząca mu informacja jest istotny z kilu względów. Jest podyktowany doświadczeniami samego urzędu w „obsłudze zgłoszeń”. Nareszcie przynosi porcje wiedzy praktycznej. Odpowiada na często zadawane pytania. Dla każdego kto zajmuje się ochroną informacji lektura obowiązkowa.

Podziel się z innymi tym artykułem!