Tydzień bez wycieku tygodniem straconym

Wyborcza.pl publikuje informację o wycieku danych osobowych blisko 29 tys. pacjentów, 17,5 tys. zarejestrowanych opłat od firm za przeprowadzenie badań medycznych, do tego szczegółowe informacje związane z celem badania np. uzyskaniem orzeczenia do pracy na wysokości dla danego zawodu. Ponadto numery PESEL, zlecone dodatkowe badania i ich termin ważności. Dostęp do danych z Jednej z Wrocławskich Prywatnych Praktyki Lekarskiej możliwy bez haseł przez co najmniej kilkanaście dni.


Wiza po sprawdzeniu publikacji w portalach społecznościowych

Jak informuje Associated Press, a za nimi inne media Departament Stanu wymaga obecnie, aby prawie wszyscy kandydaci starający się o amerykańskie wizy przesyłali swoje nazwy użytkowników mediów społecznościowych, poprzednie adresy e-mail i numery telefonów. Jest to przejaw ulepszonej kontroli administracji prezydenta Trumpa zarówno potencjalnych imigrantów jak i odwiedzających Stany Zjednoczone. Nowa procedura zaczęła obowiązywać po zatwierdzeniu poprawionych formularzy zgłoszeniowych. Departament twierdzi, że zaktualizował formularze wiz imigracyjnych i nieimigracyjnych, o wymagane dodatkowe informacje, w tym „identyfikatory mediów społecznościowych”.


Najważniejsze dla nas przez ten tydzień

Podobno niezdrowy egoizm jest gorszy niż biegunka. Ale, nie ukrywajmy dla nas (to znaczy dla redakcji) najważniejszym wydarzeniem poprzedniego tygodnia było opublikowanie informacji o Kapitanie Hacku na Facebooku, a potem na stronie domowej Zaufanej Trzeciej Strony. Jesteśmy dumni, bo zauważała nas jedna z dwóch najważniejszych stron security polskiego netu. Dziękujemy.

Podziel się z innymi tym artykułem!