Kradzież 49 milionów dolarów w kryptowalucie

Południowo-koreańska giełda kryptowalut Upbit ogłosiła, że hakerom udało się ukraść 49 milionów dolarów w Ethereum. Kryptowaluty zostały przeniesione z Upbeat Ethereum Hot Wallet do nieznanego portfela 27 listopada, ogłosił Lee Seok-woo, CEO Doo-myeon, który obsługuje Upbit.

Ethereum to kryptowaluta, która swój dotychczasowy szczyt uzyskała w styczniu 2018, osiągając kurs 1121 dolarów za jeden ether. Jest drugą, po bitcoinie, o największej kapitalizacji rynkowej. Podobnie jak system bitcoinowy, Ethereum działa w oparciu o zdecentralizowaną sieć płatniczą, która umożliwia anonimowe płatności internetowe bez konieczności korzystania z usług banku lub osoby trzeciej.

Hakerzy ukradli 342 000 ETH (Ethereum), co stanowi około 49 milionów dolarów.

Upbit ogłosił również, że pokryje kwotę, która została przekazana do nieznanych portfeli, i że będzie informował użytkowników o postępach operacji. W międzyczasie, aby upewnić się, że incydent jest ograniczony, giełda kryptowalut przeniosła istniejące wirtualne monety z „gorącego portfela” do „zimnego portfela”. „Zimne portfele” są uważane za bezpieczniejsze niż portfele gorące, ponieważ zwykle znajdują się na urządzeniach, do których nie można uzyskać dostępu z Internetu.

Giełda na razie zawiesiła operacje kryptowalut i mówi, że użytkownicy powinni spodziewać się, że ich fundusze będą niedostępne przez następne dwa tygodnie. Dodatkowe informacje na ten temat zostaną podane w przyszłości.


Prawo do bycia zapomnianym dla skazanego za morderstwo

Mężczyzna skazany za morderstwo 37 lat temu ma prawo zostać zapomniany i usunąć swoje imię i nazwisko z wyników wyszukiwania online, w środę orzekł najwyższy sąd w Niemczech.

Sąd Konstytucyjny w Karlsruhe uznał na korzyść mężczyzny, który został skazany na dożywocie za zabicie dwóch osób na jachcie w 1982 r.

Mężczyzna, który został zwolniony z więzienia w 2002 roku, teraz walczy o oddalenie swojego nazwiska od raportów o sprawie. Decyzja może oznaczać, że w takich przypadkach publikacje będą zmuszone ograniczyć dostęp wyszukiwarek do swoich archiwów internetowych. Jego pełne imię i nazwisko wciąż pojawia się w wyszukiwarkach internetowych jako część zarchiwizowanego artykułu w niemieckim tygodniku Der Spiegel.

Jego sprawa została początkowo odrzucona przez sąd federalny w 2012 r., ponieważ jego prawo do prywatności nie przeważało nad interesem publicznym i wolnością prasy. Jednak po decyzji Sądu Najwyższego sprawa wróci do sądów federalnych.


Hakerzy przejmują konta na Disney+

Hakerzy nie tracili czasu i zaczęli przejmować konta użytkowników Disney+ kilka godzin po uruchomieniu usługi.

Wiele z tych kont jest obecnie oferowanych za darmo na forach hakerskich lub dostępnych w sprzedaży w cenach od 3 do 11 USD, według ZDNet.

Disney+ został uruchomiona 12 listopada. Usługa ta, choć dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii, zgromadziła już ponad 10 milionów klientów w ciągu pierwszych 24 godzin.

Podziel się z innymi tym artykułem!