Były twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee nie żyje. Jak podają media (portal El Pais ) – popełnił w więzieniu samobójstwo, gdy czekał na ekstradycję, aby stawić czoła zarzutom o uchylanie się od płacenia podatków w USA.


Historia McAfee

John McAfee zyskał sławę po utworzeniu w 1987 roku firmy antywirusowej McAfee Associates, która została przejęta przez Intel w 2010 roku. Po odejściu z McAfee Associates w 1994 r, był zaangażowany w wiele innych firm, takich jak Tribal Voice i Zone Labs, a ostatnio w kryptowalutę Luxcore.

W ostatnich czasach wyczyny McAfee, styl życia, przekonania polityczne i zamiłowanie do kryptowalut uczyniły go dla wielu postacią kultową. McAfee został aresztowany w Hiszpanii w październiku 2020 r., gdzie czekał na ekstradycję do USA za rzekome niepłacenie podatków od kryptowalut, konsultacji i innych ustaleń biznesowych.


Upozorowane samobójstwo?

Kilka godzin po tym, jak hiszpańskie sądy zatwierdziły ekstradycję, El Pais poinformował, że McAfee został znaleziony martwy w celi po próbie samobójczej. Resuscytacja nie przywróciły go do życia.

„Według źródeł w policji: funkcjonariusze więzienni znaleźli go wiszącego w celi i traktują to wydarzenie jako samobójstwo” – donosi El Pais.

McAfee od lat twierdził, że chciał go zabić rząd USA.

Podziel się z innymi tym artykułem!