Milion klientów Kaspersky’ego w USA przeniesionych do UltraAV od Pango

O kłopotach Kaspersky’ego w Stanach pisaliśmy tutaj. Dzisiaj serwujemy kontynuację tego wątku. Interesującą, ponieważ jest to pierwsza na tę skalę wymuszona zmiana dostawcy usługi antywirusowej. Klienci Kaspersky’ego w Stanach Zjednoczonych są powiadamiani, że ich subskrypcja antywirusa zostanie przeniesiona do UltraAV firmy Pango po tym, jak rosyjskiej firmie zakazano oferowania jej oprogramowania w USA.

W połowie lipca firma Kaspersky ogłosiła, że podjęła decyzję o zakończeniu swojej działalności w Stanach w związku z zakazem sprzedaży jej oprogramowania wydanym przez Departament Handlu.

Na przeniesienie się klienci mają czas do 29 września. Po tej dacie sieć Kaspersky będzie musiała przestać działać, a aktualizacje oprogramowania nie będą już dostarczane.

Ogłaszając tę decyzję, Kaspersky zaoferował klientom bezpłatne korzystanie ze swoich rozwiązań zabezpieczających przez sześć miesięcy.

Teraz powiadomiono, że klienci Kaspersky’ego w Stanach Zjednoczonych zostaną przeniesieni do UltraAV, mało znanej marki antywirusowej z siedzibą w USA.

UltraAV należy do Pango Group, firmy powstałej niedawno, po podziale Aury na dwa niezależne podmioty: Aurę, która dostarcza konsumentom kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, oraz Pango, która dostarcza rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa zarówno konsumentom, jak i przedsiębiorstwom, koncentrując się na reagowaniu na naruszenia, skalowalnych produktach bezpieczeństwa i integracji.

Poza UltraAV Pango obejmuje marki takie jak VPN360, OVPN, UltraVPN, Betternet, AnchorVPN i Hotspot Shield.

Dzięki umowie z firmą Kaspersky Pango pozyska około miliona nowych użytkowników. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Witryna UltraAV udostępnia teraz specjalną stronę witającą użytkowników Kaspersky’ego. Według informacji tam zawartych funkcje oferowane przez UltraAV (lub UltraAntivirus) obejmują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem z wykrywaniem zagrożeń typu zero-day, ochronę przed oprogramowaniem ransomware, kontrolę aplikacji, menedżer haseł, ochronę dysku USB, ochronę przed phishingiem, VPN oraz ochronę przed kradzieżą tożsamości.

Oprócz funkcji oferowanych przez produkt antymalware Kaspersky, UltraAV zapewnia alerty uwierzytelniania w czasie rzeczywistym, monitorowanie transakcji wysokiego ryzyka i ubezpieczenie od kradzieży tożsamości na kwotę miliona dolarów. Jednak coś za coś – UltraAV brakuje ochrony kamery internetowej oraz ochrony płatności online, zapewnianych przez produkt Kaspersky’ego.

W przypadku użytkowników systemu Windows nie jest wymagane żadne działanie. Będą oni mieli dostęp do Ultra AV i Ultra VPN od połowy września. Właściciele komputerów Mac i Android otrzymają natomiast powiadomienie w wiadomości e-mail, gdy na ich urządzeniu będzie można skonfigurować Ultra AV.

Jeśli chodzi o rozliczenia, witryna UltraAV podaje, że Kaspersky zaprzestał naliczania opłat miesięcznych i rocznych klientom w czerwcu 2024 r., a rozliczenia z UltraAV zostaną wznowione w październiku 2024 r.

Podziel się z innymi tym artykułem!