Drodzy Czytelnicy Kapitana Hacka!

Od kilku lat, zawsze w poniedziałek, umieszczaliśmy w tej rubryce trzy, naszym zdaniem interesujące wiadomości z minionego tygodnia. Były to informacje z zakresu cyberbezpieczeństwa, mniej techniczne, krótkie, często bardziej sensacyjne niż informatyczne. I uwierzcie mi jeszcze przed rokiem bywały takie tygodnie, w których tematów było tak mało, że zastanawialiśmy się o czym pisać. „Obyś żył w ciekawych czasach” – życzy się ponoć wrogowi i niestety spotkało nas to wszystkich.

Zresztą ostatni tydzień odmienił też wszystko. Doskonale wiemy dlaczego. Bandycki, bezprecedensowy atak na słabszego sąsiada stawia świat na granicy globalnego konfliktu. Informacje stają się bronią, a dezinformacja standardem. Newsy podawane w cyklu tygodniowym przestają mieć jakikolwiek sens, skoro tak wiele zmienia się z godziny na godzinę.

Ludzie walczą o wolność, giną i chociaż ciężko jest to porównać do cyberwojny, ta ostatnia stała się częścią walki. Cyberprzestrzeń nie ma fizycznych granic, dlatego w wielu firmach, SOC-ach, działach bezpieczeństwa, nasi koledzy wykonują pracę by odpowiednio się zabezpieczyć.

Będziemy dalej ostrzegać, radzić i informować o zagrożeniach. Informacje lżejsze, będziemy publikować z #cybernews.

I obiecujemy do formuły tygodniowych newsów wrócimy, miejmy nadzieje już niebawem, jak się trochę w Świecie i tym samym w cyberprzestrzeni uspokoi.

Redakcja Kapitana.

Podziel się z innymi tym artykułem!