Tydzień bez wycieku tygodniem straconym?

Tym razem ze znakiem zapytania na końcu. Radio Kraków poinformowało, że jest w posiadaniu danych dotyczących 7 400 000 przesyłek InPost. Po pewnym czasie zamieścili przeprosiny.
Posiadali dane czy nie posiadali? Jak przeprosili to pewnie nie. InPost przyznał się do małego incydentu przesyłając oświadczenie do Niebezpiecznika. Według operatora paczkomatów incydent był krótkotrwały, nieważny i dotyczył zaledwie 0,04% użytkowników.


Zmniejsza się liczba ataków DDooS i ich średni rozmiar

Zgodnie z analizą Nexusguarda – dostawcy zabezpieczeń DDoS w chmurze. Średni rozmiar ataków na usługi (DDoS) zmniejszył się o 85% rok do roku podczas IV kwartału 2018 r. Spowodowane jest to tym, że FBI przejęło domeny 15 największych na świecie „booterów” (stron internetowych DDoS do wynajęcia), którzy rzekomo byli odpowiedzialni za „ponad 200 000 ataków DDoS od 2014 r.” Statystyki opisano w raporcie DDoS „Threat Report 2018 Q Nexusguard”, według którego liczba ataków DDoS spadła o 10,99% w porównaniu z IV kwartałem 2017 r.


Szpiegowanie gości hotelowych

W licznych publikacjach w tym tygodniu pojawiły się informacje, że służby tym razem Południowej, Korei szpiegowały gości hotelowych. Sprawa dotyczyła około półtora tysiąca osób. Przypominamy, że poradniki jak się przed tym chronić opublikowaliśmy 25 stycznia tutaj.

Podziel się z innymi tym artykułem!